Solar Aydınlatma Nedir?

Solar Aydınlatma, güneş paneli tarafından gündüz üretilen enerjinin depolanarak gece, otomatik olarak lambanın çalıştırılmasıdır. Karanlık sensörü sayesinde akşam karanlığını algılayan sistem otomatik olarak çalışmaya başlar.


Solar aydınlatma;tamamen güneş enerjisi ile çalışan her türlü ışık ve aydınlatma ihtiyacını karşılayan hiçbir kablo ve tesisat beklentisi gerektirmeyen kullanımı oldukça kolay ve düşük maliyetlidir.

Solar Aydınlatma Nasıl Çalışır?

Solar Enerji Aydınlatma sistemleri; güneş paneli tarafından gün içerisinde lambanın ihtiyacı olan enerji üretilir ve bataryaya depolanır. Akşam karanlığı başlaması durumunda sensör devreye girerek bataryada depolanmış olan enerji ile lambayı çalıştırır. Sistem tasarımı Lambanın enerji tüketimine göre yapılır. Şöyleki aydınlatma sisteminde kullanılacak lamba 1 saatte ne kadar enerji harcayacağı hesaplanır. Kurulum yapılmak istenen bölgede gece boyunca kaç saat çalıştırılmak isteniyorsa buna ilişkin batarya tercih edilir. Güneş enerjili Cadde aydınlatma sayesinde, gündüz depoladığı enerjiyle gece boyunca ışık verir. Üzerindeki sensörler yardımıyla gece olunca otomatik olarak yanar, gündüz olduğunda ise söner. Güneşin olmadığı günlerde bile, akü kapasitesine göre uzun güneşsiz günlerde bile ışık verir. Güneş Paneli su geçirmez şekilde tasarlanmıştır. Kullanılan LED’li armatür sayesinde daha uzun süre aydınlatma sağlamaktadır.

Solar Aydınlatma Sistemleri

Güneş enerjili Solar aydınlatma sistemlerinin uygulama alanları;

  • Güneş Enerjili,Ledli Park ve bahçe aydınlatmaları
  • Güneş Enerjili Led Fabrika, işyeri, alışveriş merkezi, üniversite bahçe ve otopark aydınlatmaları
  • Ledli Acil durum aydınlatmaları
  • Güneş Enerjili Led Cadde ve sokak aydınlatmaları
  • Benzin istasyonları Led aydınlatma
  • Güneş enerjili Led Totem, reklam panosu, otobüs durağı aydınlatmaları